Keskkond

Tervis ja ohutus

McDonald’s® ettevõtte prioriteedid on kvaliteet ja ohutus. Meie restoranid on ühed maailma turvalisimad. Restoranide laiaulatuslikud tervishoiu- ja ohutusmeetmed hõlmavad regulaarseid riskihindamisi, restoranide sertifitseerimist, töötajate koolitamist, toiduohutuse auditeid ja mikrobioloogilisi uuringuid, mida teostab meist sõltumatu ettevõte. Töötame ainult kõrgelt kvalifitseeritud partneritega ning kõik tooted ja pakendid ostetakse hoolikalt valitud tarnijatelt, kes on globaalsel tasandil valitud ja vastavad ELi standarditele.

Vastutustundlikult valmistatud toidud

Meie töö on pakkuda maitsvaid, läbimõeldud toiteväärtusega toitu, mis on valmistatud kvaliteetsetest ja vastutustundlikult hangitud koostisosadest ning mida serveeritakse jätkusuutlikul viisil. Teeme koostööd kõrgelt kvalifitseeritud partnerite ja tarnijatega, täiustame pidevalt oma toite, tagades, et need on tasakaalustatud ja mitmekesised. Töötame eraldi selle nimel, et üllatada oma külastajaid uute ja ainulaadsete maitsetega. Anname täielikku teavet oma toitude toitainesisalduse kohta, mille kohta on võimalik lugeda nii meie digikanalite kaudu (veebilheht ja mobiilirakendus) kui ka restoranides kohapeal meie töötajate kaudu.

Sotsiaalne vastutus

McDonald's® aitab inimesi ja panustab ühiskonna sotsiaalsetesse tegevustesse. Toetame üritusi ja projekte, mis toetavad Eesti peresid ja lapsi. Üheskoos SA Tallinna Lastehaigla Toetusfondiga oleme toetanud laste tervist, muutes tervishoiuteenuste kättesaadavuse lihtsamaks ja mugavamaks. SA Tallinna Lastehaigla Toetusfond on heategevusfond, mille eesmärgiks on parima võimaliku meditsiinilise abi toomine Tallinna Lastehaiglasse. McDonald's® soovib kaasa aidata, et Eesti suurim lastehaigla oleks igati lastesõbralik.

Innovaatilised lahendused

Loome pidevalt uusi lahendusi, et muuta igapäevaelu lihtsamaks ja mugavamaks nii meie töötajate, külastajate kui ka laiema üldsuse jaoks. Alates meie toidu uuenduslikest valmistamisviisidest ja täiustatud restoranikeskkonnast kuni kaasaegsete tellimisvõimalusteni ja mugava tarnimiseni tööle või koju. Oleme arendanud oma McDriveTM kaasaostu täiuslikumaks ja loonud uusi lahendusi meie Happy Meal™ einetega ning püüame iga päev teha oma tööd veelgi paremini.

Kogukond

Hoolime ühiskonnast, kus me elame ja töötame. McDonald's® töötajad osalevad algatustes ja sotsiaalsetes tegevustes, mis edendavad meid ümbritsevat keskkonda. Mõtleme eesmärgipäraselt, kuidas muuta meid ümbritsev keskkond puhtamaks ja meeldivamaks, luues ja toetades lihtsaid, kaasaegseid ja mugavaid lahendusi nii meie restoranides kui ka väljaspool.

Kaasav töökeskkond

Me hoolime oma töötajatest ja nende heaolust ning pakume Baltikumis mitmele tuhandele inimesele turvalist ja kaasavat töökeskkonda. Igal aastal loob McDonald's® Baltikumis umbes sada uut töökohta. Meie uksed on avatud kõigile, olenemata nende eelnevast kogemusest. Meie inimesed saavad tipptasemel koolitusi ja pakume neile mitmekülgseid arenguvõimalusi.

Keskkond ja jätkusuutlikkus

Üks meie prioriteete on vastutustundlik töö ja keskkonnahoid, et tagada puhas ja ohutu keskkond järgmistele põlvkondadele. Võtame oma restoranides järk-järgult kasutusele säästvaid materjale ja töötame iga päev selle nimel, et tagada säästvam tarbimine. McDonald's® ettevõtte üks tähtsamaid vastutusvaldkondi on keskkonnasõbralik pakend. Meie eesmärk on minna 2025. aastaks kõikides McDonald's® restoranides üle 100% keskkonnasõbralikele pakenditele. Me kasutame juba praegu oma toodete pakendamisel keskkonnasõbralikke materjale ja pakume ainult puidust söögiriistu. Meie restoranides kasutatakse pabertoodete valmistamiseks ainult ringlusse võetavat paberit, sealhulgas meie topside, kottide, salvrätikute ja muude toidu serveerimiseks kasutatavate pabertoodete jaoks. McDonald's® on kogu maailmas oluliselt vähendanud plastist Happy Meal™ mänguasjade kasutamist. McDonald's® restoranide eesmärk on pakkuda 2025. aastaks ainult keskkonnasõbralikest materjalidest valmistatud mänguasju. Balti riikide McDonald’s® restoranidel on ISO 50001 sertifikaat, mis tõendab meie hästi planeeritud ja säästlikku kütte-, elektri- ja gaasikasutust McDonald's® restoranides.

Nutikas juhtimine

Töötame selle nimel, et söögi valmistamiseks ja restorani juhtimiseks vajalikke ressursse kasutataks tõhusalt. Pakume võimalusi pakendite taaskasutamiseks, kuid töötame ka selle nimel, et meie toitude valmistamiseks kasutatavad toiduained oleksid samuti ringlusse võetavad. Näiteks toiduõli, mida kasutame friikartulite valmistamiseks, saadame Leedu ettevõttele Biomotorai UAB, kes omakorda valmistab sellest biokütust.

Vähendame plastikut

Aastate jooksul on McDonald’s® teinud mitmeid edusamme pakendite parendamisel. Meie töö jätkub, kuna oleme pühendunud ühekordselt kasutatava plastiku mõju vähendamisele. Oleme juba loobunud plastkõrtest, plastikust õhupallihoidja pulkadest, asendanud plastikust söögiriistad puidust variantidega ning asendanud Happy Meal eine plastikust valmistatud mänguasjad taaskasutatud papist materjaliga.
Need on vaid mõned näited meie juba tehtud muudatustest. Ent meie positiivsete keskkonnamõjude teekond on alles alguses ning kogu ettevõttena plaanime teha veelgi rohkem.

Plastiku vähendamise kava
2023
• 2023. aastal alustame korduvkasutatavate kohvitasside müüki, mida kliendid saavad kasutada nii kuumade kui ka külmade jookide nautimiseks. Samuti on julgustame kliente ostma jooke kaasa oma korduvkasutatavasse topsi, et vältida ühekordsete pakendite kasutamist.
• Oleme asendanud senised salatikarbid keskkonnasõbralike alternatiividega, mis ei sisalda plastikut, sealhulgas ka karbi sisemus.
• McSundae™ jäätisekausid on nüüd valmistatud looduslikust tugevast kiudmaterjalist, mis on ümbertöödeldavad ja biolagunevad.
• Restoranides on kasutusel tava, kus enam ei pakuta jooke automaatselt kaanega. Kaas pannakse peale vaid toidu kaasa tellimisel.

2024
• 2024. aastal läheb McDonald’s® restoran üle õhematele plastpudelitele. Kasutame ainult PET-kilest valmistatud pudeleid, mis sisaldavad vähem plastikut.

2025
• Aastast 2025 hakkame kasutama külmade ja kuumade jookide serveerimisel kasutama kaasi, mis on valmistatud keskkonnasõbralikkust kiudmaterjalist.